Складні умови на 100-му Васалауфі у Швеції

Початок фестивалю Wasalauf 2015 / Фото: Ulf Palm / Tt/dpa/Archivbild

У складних погодних умовах спортсмени вирушили на 90-кілометрову дистанцію 100-го Wasalauf у Швеції. Престижний забіг, в якому беруть участь 16 000 учасників, є найбільшим змаганням з лижних гонок у світі, а також вважається найскладнішою лижною гонкою у світі. Торлейф Сирстад та Емілія Флетен здобули подвійну перемогу для Норвегії в неділю, показавши час 3:52:43 години та 4:23:06 години відповідно.

Значна плюсова температура та дощ розм'якшили сніг в регіоні Даларна за останні кілька днів, який все ще був вкритий глибоким снігом. Траси були частково вкриті сльотою, що ускладнювало ходьбу на лижах, і в цілому забіг проходив повільніше, ніж при морозній температурі.

Крім групи елітних бігунів, серед яких був 13-разовий чемпіон світу з кросу Петтер Нортуг з Норвегії, основну масу учасників склали спортсмени-аматори. Найкращий лижний марафонець Німеччини Томас Бінг з Бад Зальцунгена в Тюрінгії фінішував на 35-му місці з результатом 4:08:41 год.

Дворазовий чемпіон світу Аксель Тайхманн, який показав час 5:03:19 год, дебютував у Вазалауфі. Нинішній тренер DSV взявся за 90-кілометрову дистанцію через десять років після того, як закінчив кар'єру спортсмена. Результат не був для нього головною метою, про що він заздалегідь повідомив Німецькому пресовому агентству. Він в основному готувався до забігу за допомогою тренувань на руки, але як тренер він намагається підтримувати себе у формі в будь-якому випадку.

Єдиний німець, який коли-небудь вигравав Wasalauf, - Герд-Дітмар Клаузе з Фогтланду. У 1975 році він подолав дистанцію за 4:20:22 години. За словами Клаузе, той факт, що через 49 років він залишається єдиним німецьким переможцем, є "маленькою сенсацією".