РБ Лейпциг знову програв: вечірка VfB з трьома пакетами Undav

Два футболісти борються за м'яч / Фото: Uli Deck/dpa/Symbolic image

VfB Штутгарт все ще може перемагати в Бундеслізі без Гірасі - і як! Домашній матч проти РБ Лейпциг перетворюється на гольове видовище. РБ розчаровує і все ще залишається без очок у 2024 році.

"Штутгарт" з Денізом Ундавом, який забив три м'ячі, змусив "РБ Лейпциг" тремтіти за своє місце в Лізі чемпіонів. У суботньому протистоянні двох топ-команд і водночас фальстарті нового року шваби відсвяткували несподіване свято голів 5:2 (2:1) проти гостей, які розчарували в суботу.

Лейпцизька команда, яку тренує Марко Роуз, також зазнала поразки у своєму третьому матчі після зимової перерви в Бундеслізі. У неділю "РБ" ризикує вислизнути з першої четвірки. Дортмундській "Боруссії" достатньо набрати лише одне очко в матчі з "ВФЛ Бохум", щоб вийти вперед.

У присутності 52 100 глядачів голів Беньяміна Сеско (32-а хвилина) та Лоїса Опенди (55-а) гостям було явно недостатньо. Штутгартський "Ундав" (30-та/56-та/75-та) забив тричі і зробив так, що відсутність найкращого бомбардира Серху Гірасі явно відійшла на другий план у суботу.

Енцо Мілло (25-а/ручний пенальті) відкрив рахунок для швабів, які також залишилися без очок у 2024 році. Також відзначився Джеймі Левелінг (48'). Раніше шваби програли всі чотири матчі Бундесліги без Гірасі, який зараз перебуває на Кубку Африки. Тепер вони закріпили за собою місце у вищому дивізіоні.

Надії Роуза не виправдалися. "Тепер ми повинні повернутися на правильний шлях і нам потрібен результат. Тоді ми зможемо розпочати серію", - сказав тренер РБ в ефірі телеканалу Sky перед початком матчу: "Ми вже критикуємо себе, але, з іншого боку, мова не йде про те, щоб втратити нерви".

ВфБ намагався використати свої шанси в перших двох матчах після зимової перерви. Після дещо обережного старту спочатку допоміг пенальті у ворота РБ: Арбітр Свен Яблонський спочатку побачив на екрані сцену, в якій удар головою Дан-Акселя Загаду влучив у руку захисника РБ Мохамеда Сімакана. Потім був призначений пенальті: Мілло впевнено реалізував його в лівий кут. Голкіпер "РБ" Яніс Бласвіч вибрав іншу сторону.

Вболівальники "Штутгарта" вже давно припинили мовчання перших кількох хвилин. На поле кидали тенісні м'ячі на знак нового протесту проти потенційного входження інвесторів у Німецьку футбольну лігу.

З перевагою в рахунку господарі продовжували грати енергійно, і незабаром вболівальники знову змогли радіти: після того, як "Лейпциг" втратив м'яч у центрі поля, команда Хьонесса швидко пішла вперед. Ундав розстріляв ворота з-за меж штрафного майданчика - 2:0.

Відвідувачі до цього моменту мало що могли запропонувати в атаці, але максимально використали свій перший шанс вже через дві хвилини після другого голу "Штутгарта". Сеско пробив головою між двома захисниками ВФБ Вальдемаром Антоном та Загаду. Однак швабів це не зупинило, і вони продовжували бути більш активною командою, створюючи подальші можливості завдяки Максиміліану Міттельштедту (37) та Йоші Вагноману (41), а також, зокрема, Левелінгу незадовго до перерви. З іншого боку, РБ отримав пенальті після боротьби з Опендою, але арбітр Яблонський дозволив продовжити гру.

Хоча Левелінг втратив можливість зробити рахунок 3:1 ще до перерви, він зробив це невдовзі після відновлення гри: Кріс Фюріх віддав передачу на Ваньомана, який направив м'яч на Левелінга - Левелінг замкнув його ударом з повітря носком. Гра продовжилася швидко: РБ знову забив майже з нізвідки. Опенда відбив довгий м'яч від Ніколаса Зайвальда у правий верхній кут. Але VfB одразу ж контратакував, і Ундав пробив головою з вільної позиції. Нападнику не вистачило трохи більше і він оформив свій требл.