"РБ Лейпциг" програв 2:3 "Манчестер Сіті" в Лізі чемпіонів

Гравець "Манчестер Сіті" Філ Фоден радіє своєму голу, який зробив рахунок 2:2 / Фото: Dave Thompson/AP/dpa

Після приниження на "Манчестер Сіті" з рахунком 7:0 вісім місяців тому, "РБ Лейпциг" довго продавався, але зазнав чергової гіркої поразки від чинних чемпіонів Ліги чемпіонів.

"РБ Лейпциг" довго продавав себе після приниження в Манчестер Сіті з рахунком 7:0 трохи більше восьми місяців тому, але зазнав чергової гіркої поразки від чинних чемпіонів Ліги чемпіонів. Команда тренера Марко Роуза з рахунку 2:0 програла 3:2 на стадіоні "Етіхад" у вівторок ввечері.

Після ударів 23-річної Лоїс Опенда на 13-й та 33-й хвилинах супернападник "Манчестера" Ерлінг Хааланд (54-а) зробив рахунок рівним, а Філ Фоден (70-а) зрівняв рахунок. Переможний гол забив Хуліан Альварес на 87-й хвилині. Боротьба за перше місце в групі тепер вирішилася між командами, які раніше пройшли кваліфікацію: З 13 очками "Сіті" вже не може бути зміщений з першого місця.

"Лейпциг" хотів уникнути однієї речі понад усе: Ще однієї ганьби, подібної до тієї, що сталася 14 березня на цьому ж стадіоні. "Йдеться не про те, щоб зробити щось особливе чи інше, а про те, щоб виграти тут", - підкреслив Роуз незадовго до початку матчу на DAZN.

Втім, РБ довелося обійтися без підтримки своїх активних фанатів. Оскільки, за словами клубу, їм не дозволили пронести атрибутику на стадіон, всупереч попереднім домовленостям, вони також не зайшли всередину.

Німець у воротах "Сіті"

Перший гол забив Опенда вже на початку зустрічі. Він прийняв довгу передачу від голкіпера "Лейпцига" Яніса Бласвіча за кілька метрів до середини поля, не був належним чином опікований захисником "Сіті" Мануелем Арканджі і промчав до воріт, після чого пробив повз Стефана Ортегу. Тренер "Манчестера" Пеп Гвардіола дав шанс своєму німецькому голкіперу, який вийшов на заміну.

31-річний гравець, який перейшов до "Сіті" з "Армінії Білефельд" влітку 2021 року, не зміг запобігти голу. Гвардіола похитав головою, Роуз вигукнув своє захоплення. Під час володіння м'ячем його лейпцизька команда грала з п'ятьма захисниками в обороні та чотирма попереду. І це створило проблеми для господарів поля.

Де був Хааланд?

Під час короткої перерви на лікування Гвардіола покликав до себе кількох гравців, жестикулюючи і розмовляючи зі своїми фахівцями. Після 30 хвилин його команда мала лише два моменти, один з яких Рубен Діаш змарнував ударом головою з близької відстані на 16-й хвилині. Інший не реалізував Ріко Льюїс (30') з 13 метрів. Хааланда, який забив п'ять голів у перемозі 7:0, ніде не було видно протягом цілого тайму.

Натомість, Опенда з Лейпцига з самого початку став героєм вечора. Він також забив другий гол після довгого пробігу. Йоско Гвардіола, який напередодні відвідав своїх колишніх лейпцизьких колег, не зміг відірвати бельгійця, який влітку перейшов до РБ з РК "Ленс", від м'яча безпосередньо перед тим, як той забив.

Головне питання: що буде робити "Сіті" після перерви? Відповідь на нього дав Хааланд, який зрівняв рахунок після чудового пасу через десять хвилин. І тепер "Сіті" по-справжньому додав жару, а "Лейпциг" зібрався приблизно в 20 метрах за межами штрафного майданчика. Це було марно. Фоден забив приблизно з 14 метрів після передачі Гвардіоли, а потім Альварес також був успішним і повністю перевернув гру.