"РБ Лейпциг" перемагає "ВФЛ Бохум" з рахунком 4:1 і набуває впевненості напередодні протистояння з "Реалом

Гравці "Лейпцига" святкують забитий гол / Фото: Bernd Thissen/dpa

"РБ Лейпциг" виграв 4:1 у "ВФЛ Бохум" і з легким серцем готується до матчу Ліги чемпіонів проти мадридського "Реала".

"РБ Лейпциг" набрався нових сил для складного протистояння в Лізі чемпіонів з мадридським "Реалом". За чотири дні до матчу-відповіді 16-го туру в столиці Іспанії команда тренера Марко Роуза здобула вражаючу перемогу з рахунком 4:1 (1:1) над "ВФЛ Бохум", який останнім часом дуже добре грає вдома. Після невдалого початку року гості виправдали свою роль фаворита і відстають від "Дортмунда", який посідає четверте місце в Бундеслізі, лише на одне очко. Перед 24 200 глядачами на стадіоні "Фоновія Рурштадіон" Дані Олмо (30-а хвилина), Лоїс Опенда (68-а), Іван Ордець (власний гол/71-а) та Юссуф Поульсен (72-а) забезпечили гостям заслужену перемогу.

З іншого боку, "ВФЛ", який два тижні тому на цьому ж стадіоні обіграв рекордсменів Німеччини - "Баварію" - і сподівався на чергову перемогу після швидкого голу Максиміліана Віттека (3-й гол), вперше після восьми домашніх матчів без поразок зазнав невдачі. Червона картка Моріца Квартенга на 86-й хвилині після грубого фолу додала розчарування.

Швидкий початок матчу забезпечив раннє хвилювання на трибунах. Відсутність цілого ряду гравців основного складу призвела до того, що господарі були близькі до того, щоб рано поступитися в рахунку. Лише сильна реакція новачка Андреаса Люте, який вперше з 18 жовтня 2009 року став у ворота "ВФЛ" у матчі Бундесліги, не дозволила "Лейпцигу" вийти вперед після удару Хаві Сімонса на третій хвилині.

Його колега Петер Гулачі зреагував не так добре, як Люте, коли "Бохум" отримав свій перший шанс. Воротар "РБ" припустився фатальної помилки, коли Віттек пробивав зі штрафного з 25 метрів, пропустивши важкий, але сильний удар повз себе. Гол Сімонса (14-а хвилина), який був зарахований лише після відеодоказу положення поза грою, ще більше підвищив видовищність насичених подіями перших хвилин.

У відкритому обміні ударами до цього моменту гості дедалі більше перехоплювали контроль і неодноразово викривали недоліки в обороні ВФЛ швидкими контратаками. Підвищення культури гри було винагороджено: влучний удар Ольмо метрів з 20-ти в кут воріт після швидкої комбінаційної гри не зміг зупинити навіть вийшовший на заміну Ріманн Люте.

З цього моменту баланс сил на полі розподілився більш чітко. Лейпциг домінував у грі, Бохум робив ставку на контратаки. Однак до перерви глядачі не побачили стільки боротьби біля воріт, як на початку матчу.

Після перезапуску матчу гра ще більше вирівнялася, оскільки обидві команди дозволяли собі занадто багато легких помилок в обороні. На 65-й хвилині тренер РБ Роуз провів три заміни, намагаючись оживити нудну гру своєї команди. Це виявилося розумним кроком. Вже через три хвилини після заміни Опенда вивів свою команду вперед, пробивши низом у дальній кут після передачі Амаду Хайдара.

Цей гол став переломним моментом на користь "Лейпцига". Коли привабливий Сімонс спробував виконати навісну передачу перед воротами "Бохума", захисник "ВФЛ" Ордец переправив м'яч у власні ворота. Рахунок 4:1 від Поульсена, який вийшов на заміну, остаточно зламав опір "Бохума".