Дев'ятки Хемніца виграли Кубок Європи ФІБА у коледжу Бахчешехіра

Усман Крубаллі (в центрі, ліворуч) з "Хемніца" та Джеррі Бутсіле (в центрі, праворуч) з "Бахчешехіра" в боротьбі за м'яч на початку матчу / Фото: Матіас Штікель/dpa

"Дев'ятки" з Хемніца відсвяткували найбільший успіх в історії свого клубу, вигравши Кубок Європи ФІБА.

"Дев'ятки" з Хемніца відсвяткували найбільший успіх в історії свого клубу і виграли Кубок Європи ФІБА. У середу німецький баскетбольний клуб програв другий матч фіналу в Бахчешехірському коледжі з рахунком 95:105 (38:55) після овертайму, але минулого тижня переміг у першому матчі з рахунком 85:74. Цієї одинадцятиочкової переваги вистачило команді Хемніца, щоб виграти титул. Лідером саксонців став Каза Каджамі-Кін, який набрав 29 очок.

Клуб "Хемніц" став шостою німецькою командою, яка виграла Кубок Європи після "Альби" з Берліна (1993), "Синтетика" з Вайсенфельса (2004), "БГ Геттінген" (2010), "Фрапорт Скайлайнерс" з Франкфурта (2016) та "Телеком Баскетс" з Бонна (2023). Кубок Європи ФІБА наразі є найслабшим з чотирьох європейських баскетбольних змагань.

Хемніц вів 19:18 після першої чверті, але втратив свій ритм у другому періоді. З іншого боку, "Бахчешехір" влучив триочковий кидок і здійснив ривок 18:4, щоб піти на перерву з рахунком 55:38. У другій половині гості пропустили 37 очок.

Після перерви "Хемніц" краще діяв у захисті, використовуючи зонний захист. У нападі також додав жару Каза Каджамі-Кін. У третьому періоді плеймейкер набрав 14 очок і зрівняв рахунок 67:67. Гості домінували в третій чверті з рахунком 29:12, але в четвертому періоді "Дев'ятки" все більше втрачали свою перевагу, і за вісім секунд до кінця матчу господарі вели з рахунком 95:84. Після одинадцятиочкової перемоги "Хемніца" в першому періоді гра перейшла в овертайм.

Відвідувачі були змушені обходитися без четвертого гравця свого бігового захисника, який не зміг продовжити гру з п'ятьма перебірками фолів. Тим не менш, "Хемніцу" вдалося не допустити відставання в рахунку до більш ніж десяти очок. В останній атаці гри "Бахчешехір" не влучив триочковий, який приніс би туркам перемогу.