"Лейпциг" перемагає "Хоффенхайм" - вболівальники святкують Форсберга

Гравець "Лейпцига" Еміль Форсберг радіє після забитого голу, який зробив рахунок 2:1 / Фото: Jan Woitas/dpa/Archivbild

Це як за сценарієм: Форсберг виходить на заміну в останньому домашньому матчі, забиває сам і готує наступний гол. Таким чином, РБ залишається на вершині Бундесліги.

Клубна ікона Еміль Форсберг зробив собі найкращі подарунки для свого незабутнього прощального вечора перед Різдвом. Спочатку швед вивів "РБ Лейпциг" вперед невдовзі після виходу на заміну, а потім відзначився гольовою передачею у матчі проти "TSG 1899 Хоффенхайм" - 3:1 (1:1). В результаті клуб саксонської Бундесліги піднявся на третє місце в таблиці.

Лукас Клостерманн (34-а хвилина) вивів команду Марко Роуза вперед перед 42 946 глядачами на "Ред Булл Арені", перш ніж Озан Кабак (42-а хвилина) зрівняв рахунок. Форсберг (71) відновив перевагу, а Мохамед Сімакан (74) додав до неї.

Хоча рекордсмен РБ Юссуф Поульсен став першим знаком поваги, забивши головою через трохи більше двох хвилин, вболівальники святкували свого "Містера РБ" Еміля Форсберга - без жодних ознак протестів з боку DFL. "З вами в Лізі 1 і по всій Європі, дякуємо за 9 років відданості та пристрасті", - було написано на банері у фан-блоці. Гучні вигуки "Еміль Форсберг" лунали на арені протягом першої чверті години. Після 324 змагальних матчів швед зіграв, ймовірно, свою останню домашню гру. За словами спортивного директора "РБ" Рувена Шредера, його перехід до сестринського клубу "Ред Булл Нью-Йорк" знаходиться на фінішній прямій.

На трибунах спортивний директор "Нью-Йорка" Йохен Шнайдер та тренер Сандро Шварц особисто спостерігали за грою видатного футболіста після того, як він вийшов на заміну на 66-й хвилині - і він їх не розчарував.

Спочатку вони побачили односторонню гру. Хоффенхайм, який приїхав на матч з п'ятьма виїзними перемогами за плечима, просто стояв ззаду проти саксонців. Однак спочатку у РБ було мало креативних рішень у їхній безперервній атаці. TSG час від часу контратакував. Після розіграшу м'яча гості швидко перейшли в меншість, але Сімакан зумів перевести удар Ілаша Бебу з напівправої позиції (24') на кутовий.

На іншому кінці Джон Ентоні Брукс ледь не перевів кутовий (26') у власні ворота. Потім Бенджамін Хенрікс (29) спробував щастя потужним ударом з краю штрафного майданчика, який пройшов вище воріт. Через кілька секунд після прострілу Крістофа Баумгартнера голкіпер TSG Олівер Бауманн відбив удар Поульсена.

Це була гра на терпіння для володарів Кубка Німеччини. Після подачі зі штрафного Поульсен спрямував м'яч у центр, де Сімакан спочатку не зміг обіграти захисника, а потім Клостерманн (34) з двох метрів переправив м'яч у сітку воріт. Втім, цей гол став радше тривожним дзвіночком для "Хоффенхайма". Кабак (42) зрівняв рахунок зі штрафного удару. Воротар РБ Яніс Бласвіч, який вибігав, не зміг зловити м'яч. Перед свистком на перерву Кевін Фогт без жодних шансів на м'яч збив у штрафному майданчику блідого Лоїса Опенду, і "Лейпциг" наполегливо вимагав пенальті - безрезультатно.

Після заміни Бауманн був безсилий зупинити Хаві Сімонса (50) з 16 метрів, але м'яч відскочив назад на поле від внутрішньої сторони стійки. Лейпциг продовжував намагатися налагодити гру. Форсберг мав змінити це трохи більше ніж через годину. Перед заміною його обійняла Роуз. Натовп перед трибунами вигукнув: "Почалося". Після подачі Опенди Поульсен (69) пролетів повз м'яч в метрі від воріт. Потім Опенда знайшов Форсберга з довгою передачею. Той прийняв м'яч на повну силу і влучно пробив у кут на 71-й хвилині. Через хвилину швед відправив Опенду на ворота, але той не зміг переграти Бауманна. Потім Форсберг з кутового влучив у поперечину, а Сімакан переправив м'яч, що відскочив, за лінію воріт. Це був ідеальний прощальний вечір для Форсберга.