Емоційне прощання Форсберга після гала-вечора: "Це велика честь"

Гравець "Лейпцига" Еміль Форсберг радіє після голу 2:1 / Фото: Jan Woitas/dpa

Все як за сценарієм: Форсберг виходить на заміну в своєму останньому домашньому матчі, забиває сам і готує наступний гол. Таким чином, РБ залишається на вершині Бундесліги.

У Еміля Форсберга були сльози на очах після його чудового фінального номеру у футболці "РБ Лейпциг" перед рідною публікою. "Подорож була неймовірною. Я просто дуже вдячний. Для мене було честю грати тут. Я люблю цей клуб, це місто, вболівальників", - сказав Форсберг після свого гала-виступу в суботу в ефірі телеканалу Sky після перемоги 3:1 (1:1) над "TSG 1899 Хоффенхайм". Одразу після цього шведського легіонера офіційно проводжали до команди Red Bull New York.

"Еміль Форсберг, Еміль Форсберг", - лунало на арені, коли людина з десятим номером проходила коло пошани під звуки класичної пісні Френка Сінатри "New York". Його товариші по команді аплодували на задньому плані, вже встигнувши відсвяткувати Форсберга.

"Це були чудові кілька років, дві перемоги в Кубку, ми щороку граємо в Лізі чемпіонів. Це була наша мета. Все, що я собі уявляв, сталося", - сказав Форсберг про свої дев'ять років у футболці "Лейпцига". І його остання домашня гра знову стала чудовим шоу: спочатку він вивів "РБ" вперед невдовзі після виходу на заміну, а потім організував наступний гол. У підсумку саксонський клуб Бундесліги поки що піднявся на третє місце в таблиці.

"Це чудово. Не кожен день отримуєш таку емоційну гру. Він чудовий хлопець", - захоплювався його давній товариш по команді Юсуф Поульсен. Невдовзі після гри його новий клуб офіційно оголосив про перехід взимку. Форсберг отримає контракт у Нью-Йорку до 2026 року, включаючи опцію ще на один рік.

Перед великим прощанням, однак, для Лейпцига це був ще один подвиг сили. Лукас Клостерманн (34 хвилина) вивів команду Марко Роуза вперед перед 42 946 глядачами на "Ред Булл Арені", перш ніж Озан Кабак (42) зрівняв рахунок. Форсберг (71) відновив перевагу, а Мохамед Сімакан (74) збільшив її.

Хоча рекордсмен "РБ" Поульсен став першим знаком поваги, забивши головою через трохи більше двох хвилин, вболівальники святкували свого "Містера РБ" Форсберга - без жодних ознак протесту ДФЛ. "З вами в Лізі 1 і по всій Європі, дякуємо за 9 років відданості та пристрасті", - свідчив банер у фан-блоці. Після 324 змагальних матчів він зіграв свою останню домашню гру.

На трибунах спортивний директор "Нью-Йорка" Йохен Шнайдер і тренер Сандро Шварц особисто спостерігали за грою видатного футболіста після того, як він вийшов на заміну на 66-й хвилині - і він не розчарував їх.

Спочатку вони спостерігали за одностороннім матчем. Хоффенхайм, який приїхав на матч з п'ятьма виїзними перемогами за плечима, просто стояв ззаду проти саксонців. Однак у РБ спочатку було мало креативних рішень у їхній безперервній атаці. TSG час від часу контратакував. Після розіграшу м'яча гості швидко перейшли в меншість, але Сімакан зумів перевести удар Ілаша Бебу з напівправої позиції (24') на кутовий.

На іншому кінці Джон Ентоні Брукс ледь не перевів кутовий (26') у власні ворота. Потім Бенджамін Хенрікс (29) спробував щастя потужним ударом з краю штрафного майданчика, який пройшов вище воріт. Через кілька секунд Поульсену не дав пробити голкіпер TSG Олівер Бауманн після наскрізної передачі Крістофа Баумгартнера.

Це була гра на терпіння для володарів кубка Німеччини. Після подачі зі штрафного Поульсен спрямував м'яч у центр, де Сімакан спочатку не зміг обіграти захисника, а потім Клостерманн (34') з двох метрів переправив м'яч у сітку воріт. Втім, цей гол став радше тривожним дзвіночком для "Хоффенхайма". Кабак (42) зрівняв рахунок зі штрафного удару. Воротар РБ Яніс Бласвіч, який вибігав, не зміг зловити м'яч. Перед свистком на перерву Кевін Фогт без жодних шансів на м'яч збив у штрафному майданчику блідого Лоїса Опенду, і "Лейпциг" наполегливо вимагав пенальті - безрезультатно.

Після заміни Бауманн був безсилий зупинити Хаві Сімонса (50) з 16 метрів, але м'яч відскочив назад на поле від внутрішньої сторони стійки. Лейпциг продовжував намагатися налагодити гру. Форсберг мав змінити це трохи більше ніж через годину. Перед заміною його обійняла Роуз. Натовп перед трибунами вигукнув: "Почалося". Після подачі Опенди Поульсен (69) пролетів повз м'яч в метрі від воріт. Потім Опенда знайшов Форсберга з довгою передачею. Той прийняв м'яч на повну силу і влучно пробив у кут на 71-й хвилині. Через хвилину швед віддав на хід Опенде, але той не зміг переграти Бауманна. Потім Форсберг з кутового влучив у поперечину, а Сімакан переправив м'яч, що відскочив, за лінію. Це був ідеальний прощальний вечір для Форсберга.