ФК "Ерцгебірге Ауе" виграв саксонське дербі у ФК "Галлешер

Марвін Стефаняк з "Ауе" грає в м'яч / Фото: Robert Michael/dpa

ФК "Ерцгебірге Ауе" вперше за майже 40 років виграв на "Халлешер" і впевнено виходить на саксонське дербі проти дрезденського "Динамо".

ФК "Ерцгебірге Ауе" вперше за майже чотири десятиліття виграв у ФК "Галле" і виходить на саксонське дербі з великою впевненістю. Команда тренера Павла Дотчева виграла 3:2 (2:2) у ХФК в неділю в насиченому подіями матчі, востаннє вони вигравали в Заале в березні 1988 року. У неділю "Ауе" прийматиме в дербі фаворитів підвищення в класі дрезденське "Динамо", яке перебуває на відстані шести очок від третього місця в зоні вильоту. ХФК лише на одне очко вище зони вильоту.

Команда з Галле, яка вже чотири матчі не виграє, вийшла вперед завдяки голу Домініка Бауманна (20-а хвилина), але Марко Шикора зрівняв рахунок (38-а), але Тимур Гайрет (40-а) зрівняв рахунок. Незадовго до перерви Марсель Бер (44) завдав удару у відповідь для Ауе. Після вимушеної зупинки Бера червону картку отримав захисник ХФК Яннес Фоллерт (65), а Марвін Штефаняк (66) реалізував пенальті на очах у 9 326 вболівальників.

Як це часто буває в останні тижні, вболівальники спричинили перші заворушення, протестуючи проти інвестиційних планів Німецького футбольного союзу. Через дванадцять хвилин кілька десятків тенісних м'ячів полетіли на поле з сектору HFC. Коли арбітр Ніко Фукс (Бергіш-Гладбах) після трихвилинної перерви знову спробував дати свисток, прокотилася наступна хвиля. Фукс пригрозив відправити команди до роздягальні. Через шість з половиною хвилин гру було відновлено.

Перерва не пішла на користь концентрації Ніко Вуканчича. Пас назад від захисника на воротаря "Ауе" Мартіна Меннеля виявився занадто коротким. Бауманн вклинився між ними, обвів Меннеля і забив свій 13-й гол у сезоні. Зрівняння рахунку головою Шикори стало певною несподіванкою, оскільки ХФК тримав гру під контролем.

Майже одразу ж Гайрет вивів господарів вперед ударом зі штрафного метрів з 20-ти, і у Маннеля не було жодних шансів. Але оборона ХФК, яка ще жодного разу не пропустила в цьому сезоні, знову виявилася надто вразливою. Після навісної передачі Кіліана Якоба Яннес Фоллерт був надто неуважним, і Бер втік від захисника.

Після перерви "Ауе" спочатку взяв гру під свій контроль. Омар Сіяріч (52) своїм ударом з п'яти метрів змусив воротаря ХФК Філіпа Шульце здійснити блискучий сейв. Потім Ауе довелося замінити невдаху Вуканчича, якому загрожує тривала перерва з підозрою на перелом ключиці. Фоллерт також провів невдалий день. Його фол на Бері приніс йому червону картку, а гостям - пенальті, який впевнено реалізував Стефаняк.