"Айзенах" виграв східне дербі у "ЦФК Лейпциг

Тренер "Лейпцига" Рунар Сігтрігссон спостерігає за грою / Фото: Jan Woitas/dpa

Гандболісти Тюрингії виграли вибухове дербі у Лейпцига 31:29

Гандбольна команда ThSV Eisenach знову виграла вибухове східнонімецьке дербі проти SC DHfK Leipzig. У неділю перед 6 000 глядачами на переповненій "Лейпциг Арені" тюрінгенці перемогли 31:29 (13:14) і здобули свою першу перемогу в Бундеслізі з 23 грудня. Найкращими бомбардирами DHfK стали гравці національної збірної Франц Земпер (7 голів) та Лука Віцке (6). У складі тюрінгенців найкращими бомбардирами стали Мальте Донкер та Петер Вальц (по 4).

Один лише перший матч зробив гру особливо вибуховою. Нещодавно підвищений у класі клуб виграв 25:24, після чого Лейпциг подав протест. На годиннику нібито було втрачено шість секунд. Апеляція була відхилена другою палатою Федерального спортивного суду DHB.

Тепер команда з Вартбурга спровокувала вболівальників перед грою фанатською футболкою з написом "Що таке зелене і червоне при натисканні кнопки? Гравець "Лейпцига" за шість секунд". Керуючому директору DHfK Карстену Гюнтеру, який на другий матч встановив додаткову трибуну для близько 1000 тюрінгенців, що подорожували з ним, це зовсім не сподобалося. "Якби мене запросили на вечірку, я б не одягнув сорочку, на якій написано, що господар - лайно".

З самого початку матчу було багато агресії. Семпер відкрив першу перевагу в два м'ячі подвійним ударом (4:2/10-а хвилина). Лукас Біндер збільшив перевагу до 8:5 (16'). Після вилучення Марко Маміча тюрінгенці зрівняли рахунок всього за три хвилини (9:9). Однак на перерву саксонці пішли з рахунком 14:13 завдяки потужній грі Віцке. Натомість Мануель Зендер, який очолює бомбардирську таблицю ліги, не зміг відзначитися у складі гостей.

Після перерви команда DHfK Рунара Сігтрігссона була на висоті. Вона забила три м'ячі поспіль і повела в рахунку 17:13. Однак їм не вистачало впевненості та холоднокровності. В результаті Айзенах продовжував відіграватися і зрівняв рахунок 22:22 (44'), а на 51-й хвилині вийшов вперед 26:25, який Моріц Енде (52') збільшив до 27:25 прямим ударом зі свого кола. Після двох сейвів воротаря Матії Спікіча ThSV навіть збільшив перевагу до 28:25 і втримав свою першу перемогу з грудня 2023 року.