"РБ Лейпциг" скоротив відставання від кваліфікації Ліги чемпіонів завдяки перемозі над "Гладбахом

Гравець "Лейпцига" Хаві Сімонс (ліворуч) радіє після забитого голу 1:0 / Фото: Robert Michael/dpa

"РБ Лейпциг" виграє 2:0 у "Боруссії" з Менхенгладбаха і скорочує відставання від кваліфікації Ліги чемпіонів до одного очка.

"РБ Лейпциг" повернувся на відстань дотику до місць у Лізі чемпіонів. Перемігши вдома менхенгладбахську "Боруссію" з рахунком 2:0 (1:0), володарі Кубка Німеччини скоротили відставання від четвертого місця в Бундеслізі до одного очка. Раніше суперники дортмундців лише зіграли внічию 1:1 у Вольфсбурзі. У суботу ввечері перед 44 822 глядачами Хаві Сімонс (14-а хвилина) вивів "Лейпциг" вперед, а потім Лоїс Опенда (57-а) збільшив перевагу в рахунку. "Гладбах" все ще не перемагає у своїй восьмій грі в Лейпцигу.

"Лейпциг", одягнений у спеціальну чорну футболку з малюнком полум'я та написом "Лейпциг у вогні" на потилиці, розпочав потужно: через 72 секунди Юссуф Поульсен опинився на ногах після прострільної передачі Дані Олмо, але пробив вище воріт з шести метрів. Марко Роуз, який подолав 100-бальну позначку в якості тренера РБ перемогою над своїм колишнім клубом, цього разу випустив Поульсена замість Беньяміна Сеско в передній лінії. Він також випустив Амаду Хайдару в півзахисті.

Після цього на стадіоні стало незвично тихо. Близько 3 500 приїжджих вболівальників, які приїхали на стадіон, притримали свою підтримку "через те, що член фан-сектору загинув у дорожньо-транспортній пригоді", - оголосила "Боруссія" на X-платформі (колишній Twitter) під час матчу. Невдовзі після початку матчу в Лейпцигу було дуже тихо, оскільки на стадіоні потрібно було реанімувати людину, про що "Боруссія" також повідомила на платформі "X". Під час перерви в матчі диктор стадіону оголосив сумну новину, що "вболівальник, на жаль, помер". Як наслідок, під час гри лунали лише переривчасті оплески.

Гравці намагалися зосередитися на спортивній стороні справи. На 13-й хвилині Дані Олмо перевірив на міцність воротаря гостей Моріца Ніколаса ударом з 13 метрів, який здійснив блискучий сейв. Незабаром після цього голкіпер був безсилий. Хаві Сімонс майстерно прийняв м'яч стегном і забив свій шостий гол у сезоні з 14 метрів на 14-й хвилині. Потім Ніколя завадив "Лейпцигу" знову зробити рахунок 2:0, зупинивши удар Сімонса (19) з десяти метрів.

Уже через 23 хвилини Роуз був змушений зробити заміну, оскільки Лукас Клостерманн, ймовірно, зазнав м'язової травми правого стегна. Замість нього вийшов Мохамед Сімакан. З іншого боку, тренер "Гладбаха" Жерардо Сеоане був змушений обійтися без Алассана Плеа (забій кістки) та Флоріана Нойхауса (м'язові проблеми) перед початком матчу. Загалом, оборона "Боруссії" була надійною і, крім пропущеного голу, спочатку мало що дозволила. А коли вони це робили, Ніколя рятував, як і проти Опенди (40'), який перебував в офсайді.

Після заміни Гладбах подавав надії ударом головою від Йордана (52') - але м'яч пройшов трохи ширше. В іншому воротар "РБ" Петер Гулачі мало що міг вдіяти. Гладбах добре комбінував, але не вистачало точності при завершальному пасі або при добиванні.

На іншому кінці поля Ніколас фон Опенда (57) був збитий після того, як вибіг на свободу після сильного пасу від Шлагера. Лайнсмен підняв прапорець, але відеоасистент втрутився, щоб виправити ситуацію - гол, 16-й у сезоні для Опенди, був зарахований.

Через трохи більше години Роуз випустив на поле Сеско замість Поульсена і Ніколя Сейвальда замість Хайдари. Гладбах також спробував додати свіжого імпульсу, випустивши Марвіна Фрідріха. Сеско (73) зробив рахунок 3:0, але сильний Ніколас був на висоті і рефлекторно зберіг ворота.