Чергова невдача для BVB: 2:3 проти Лейпцига

Тренер дортмундців Едін Терзіч жестикулює / Фото: Tom Weller/dpa

Червона картка для найкращого бомбардира Матса Хуммельса, поразка від "Лейпцига". BVB не вдалося подолати розчарування, на яке вони сподівалися. Це, ймовірно, ще більше погіршить і без того напружену атмосферу.

Дортмундська "Боруссія" зустрічає Різдво в морозній атмосфері. Всього через три дні після розгромної кубкової поразки від "Штутгарта" команда Едіна Терзіча зазнала чергової невдачі в Бундеслізі, поступившись "РБ Лейпцигу" з рахунком 2:3 (1:1). Завдяки достроковому вилученню захисника БВБ Матса Хуммельса на 15-й хвилині, "Лейпциг" закріпився на четвертому місці, випереджаючи БВБ на чотири очки. Автогол Рамі Бенсебаіні (32-а хвилина) та голи Крістофа Баумгартнера (54-а) і Юссуфа Поульсена (90.+1) принесли "РБ" заслужену перемогу перед 81 365 глядачами на переповненому стадіоні "Сигнал Ідуна Парк" у суботу ввечері.

Не дивлячись на те, що Ніклас Зюле зрівняв рахунок (45:+6), а Ніклас Фюлькруг відквитав один м'яч (90:+3), дортмундці, які посідають п'яте місце в таблиці, ще більше відстали в боротьбі за путівку в Лігу чемпіонів. Як і в попередніх поєдинках Бундесліги з "Мюнхеном" (0:4), "Штутгартом" (1:2) та "Леверкузеном" (1:1), вони також не змогли перемогти топ-команду в матчі проти "Лейпцига". Це не додає натхнення перед важким матчем Ліги чемпіонів у середу проти "Парі Сен-Жермен" за перемогу в групі.

Після кубкового розчарування минулої середи "Боруссія" розпочала гру з багатьма добрими намірами. "Життя завжди полягає в тому, щоб знову підніматися - особливо після невдач. Ми провели відкриту і чесну дискусію", - сказав тренер Едін Терзіч в ефірі телеканалу Sky перед початком матчу. Тим не менш, його одинадцятка, яка була змінена на п'яти позиціях, стартувала з капітального фальстарту. Хуммельс спробував зупинити першу небезпечну атаку "Лейпцига", сфоливши на Лоїсі Опенді. За цю вимушену зупинку на краю штрафного майданчика на 15-й хвилині захисник БВБ отримав червону картку.

Це вилучення мало помітний ефект. Лейпциг одразу ж підвищив темп і створив свої перші моменти завдяки Сімакану (19-а хвилина) та Хайдарі (21-а хвилина). Швидка комбінаційна гра також змусила оборону Дортмунда похитнутися в наступні хвилини. Оскільки BVB спочатку не змогли зняти тиск атакуючими діями, залишаючись в меншості, тиск постійно зростав. Поразка здавалася лише питанням часу. Доречно, що криза "Боруссії" була спричинена власним голом. Після подачі кутового від лейпцизького гравця Давіда Раума Бенсебаіні головою переправив м'яч у власні ворота.

Втім, ці 0:1 не вибили дортмундців з колії, як очікувалося. Незадовго до перерви вони спробували щастя в наступі. Фюлькруг і Саліх Озджан змусили Яніса Бласвіча (45.+5) здійснити блискучі сейви. Через деякий час кіпер "РБ" також виявився безсилим, коли вийшовший на заміну Зюле переправив подачу Юліана Брандта в сітку воріт суперника.

Втім, надії "Боруссії" на примирливу кінцівку матчу були розвіяні незабаром після його відновлення. Хоча Грегор Кобель відбив удар Сімонса, він не мав жодних шансів перед ударом Баумгартнера з близької відстані.

Дві сильні реакції воротаря дортмундців під час подвійного удару Сімонса (73') не дозволили гостям вийти вперед на ранній стадії. BVB до останнього сподівалися на те, що зрівняють рахунок, але їм не пощастило з завершенням. Натомість Поульсен діяв краще. Гол Фюлькруга виявився запізнілим для БВБ.